Weź udział w warsztatach z mozaBook


Weź udział w warsztatach z mozaBook

Zdjęcie przedstawia nauczyciela prowadzącego lekcje z użyciem monitora interaktywnego.

Uczestników X Konferencji Lepsza Edukacja zapraszamy do udziału w niecodziennych warsztatach. Jak tworzyć lekcje atrakcyjne dla współczesnych uczniów? Na to pytanie odpowiedzą nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Łodzi – partnera mozaBook. Zaproszeni przez nas praktycy podzielą się z Wami swoimi pomysłami na ciekawe lekcje z wykorzystaniem tego oprogramowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

mozaBook to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie edukacyjne zaprojektowane na tablice i monitory interaktywne. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć atrakcyjne prezentacje korzystając z bardzo bogatej bazy oferującej tysiące gotowych multimediów w formie: interaktywnych plików 3D, filmów edukacyjnych, zdjęć czy gotowych zadań. Więcej informacji  znajdziecie tutaj.

Podróż po starożytności

Dzięki mozaBook uczniowie mogą niemalże „przenieść się w czasie”, lepiej poznać kulturę, bohaterów historycznych, zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe. Jak to zrobić w praktyce pokaże Robert Michałek podczas warsztatów pn. „Podróż po starożytności – wykorzystanie platformy mozaBook na lekcjach historii”. Prowadzący to doświadczony nauczyciel historii i WOS-u w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi. W pracy nauczyciela połączył inżynierskie wykształcenie z pasją odkrywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla edukacji. Warsztaty odbędą się 2 lutego o godz. 11.50, w sali nr 114. W ramach zajęć Grupy I.

mozaBook w edukacji wczesnoszkolnej

W pracy z najmłodszymi uczniami wykorzystanie animacji, filmów i dźwięku jest dużo skuteczniejsze niż lekcja w tradycyjnej formie. Kolejny warsztat pn. „Wykorzystanie narzędzi mozaBook w edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko)” poprowadzi Anna Aleksandrzak. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi, który od wielu lat prowadzi lekcje wykorzystując narzędzia TIK. „Tablica multimedialna towarzyszy mi na wszystkich zajęciach – wiem, że dzięki temu lekcje są atrakcyjne i ciekawe dla coraz bardziej wymagających uczniów” – podsumowuje swoje doświadczenie. Warsztaty odbędą się 2 lutego o godz. 12.40, w sali nr 114. W ramach zajęć Grupy F.

O Szkole Podstawowej nr 5 i przygodzie z mozaBook możecie poczytać w tym artykule.

Uczestnictwo w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Zajęcia odbędą się 2 lutego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Słowackiego 41.

Do zobaczenia!